ארונות הזזה

רבים חושבים כי ארונות ביתיים באים בצורה אחת בלבד, קופסת עץ עם מדפים אשר סגורה בשתי דלתות נפתחות – בה אנו מניחים את הבגדים שלנו. אמנם צורה זו של ארונות היא הנפוצה ביותר בעולם, אך ישנם סוגי ארונות רבים אשר יכולים לסייע בנוחות למשתמש, להתאים לפינות קטנות או לשמש כפריט עיצובי בביתכם, כאלה הם ארונות הזזה.

ארונות הזזה הינם למעשה ארונות אשר להם דלתות הזזה במקום שתי דלתות נפתחות. לארונות הזזה יתרונות רבים ולא מעט פעמים אלה מהווים את הפתרון המושלם לארון הבגדים בביתכם.

ארונות הזזה

יתרונות ארונות הזזה:

תחילה, ארונות הזזה חוסכים במקום. ארון הבגדים הינו פריט אחסון מסורבל יחסית ותופס נפח רב בחדרי השינה שלנו. יחד עם הגודל הרב שהארון תופס בחדרנו, יש לשים את הדעת על דלתות הארון שעלולות לא להיפתח לחלוטין עקב פגיעה בקירות או רהיטים. כך נוצר מצב כי לא רק שהארון עם הדלתות תופס נפח רב בחדרנו, יש לשים את הדגש על כך שניתן יהיה לפתוח אותו, ולהזיז דברים שעלולים להיקרות בדרכו. עקב כך, רבים מבעלי הארונות בוחרים לוותר על מקום אחסון וזו על מנת שניתן יהיה לפתוח את דלתות הארון הגדולות לפתיחה מקסימלית וכך לבחור את הבגד הרצוי שלכם. בעיה שכזו לא מתרחשת בארונות הזזה. ארונות ההזזה למעשה מכילים את דלתות הארון בתוך קופסת הארון, וכך אין אנו צריכים לשמור עוד מקום ייעודי לפתיחת הדלתות של הארון. ארונות הזזה עובדים בצורה הפשוטה, בה הדלת שאנו רוצים לפתוח מוסטת לעבר הדלת השנייה בארון ונותנת לנו מפתח מקסימלי של החלק אליו אנו רוצים לגשת בארון.

בנוסף לנוחיות הרבה שמאפיינת אותם, ארונות ההזזה צברו פופולאריות רבה בשנים האחרונות מבחינת הפן העיצובי שלהם.

מעצבים רבים ברחבי העולם ובארץ בוחרים יותר ויותר להשתמש בארונות הזזה ולא בארונות הקלאסיים בהם יש שתי דלתות. לדעתם של המעצבים, ארונות הזזה יוצרים תחושה של אינסופיות ושל קווים נקיים, אשר לא נהרסים על ידי ידיות בולטות, ארונות אלה ניתן גם לראות באתר design2easy.

ארונות הזזה נחשבים גם בטיחותיים יותר מכלל הארונות. לארונות הזזה מנגנון ייחודי אשר מונע מכך שייתפסו אצבעותיהם של ילדים במנגנון. בנוסף, ארונו ההזזה יכולים להינעל על ידי נעילה מיוחדת, כך ההורים יכולים להסתיר בארונות דברים רבים שאינם רוצים שילדיהם ייחשפו אליהם או שלא מעוניינים בכך שתהיה גישה אליהם. משפחות רבות המונות מספר ילדים משתמשות בארונות ההזזה בחדרי ההורים ובכך, בעזרת ממשק פשוט ונוח יכולים ליצור תחושת בטיחות רבה יותר ושקט נפשי.

ארונות ההזזה הינם הארונות אשר יכולים להוות את הפתרון המושלם עבור הרבה חדרים, בין אם אלה חדרי שינה, סלונים או מטבחים. חשוב שנכיר בארונות אלה על מנת לעצב את חלל ביתנו בחוכמה ובעיצוב מושלם. את ארונות ההזזה אפשר למצוא כמובן במספר רב של עיצובים, גוונים וגדלים ולנו נשאר רק לבחור.

 

התאמת ארון לבית – טיפים בסיסיים

בחירתו של הארון הביתי היא מהחשובות שתעשו. בכל בית יש ארון, אך לא תמיד רואים זאת. ישנם בתים שוודאי ביקרתם בהם ושאלתם את עצמכם "איפה הם שמים את הבגדים שלהם"? זה שלא ראיתם ארון, לא אומר שהוא לא קיים. בבית כזה הוא יימצא בדרך כלל בחדר ארונות: חדר אחסון המרכז בתוכו את כל הארונות בית מסביב לקירות. יחד עם זאת, לא כל צרכן מעוניין להיפרד מהארון שלו. חלקם הלא מבוטל של הלקוחות מתעקשים על ארון בתוך חדר השינה. לכן, אנו נספק כאן טיפים הן לארונות של חדרי ארונות והן לארונות בודדים בחדרי שינה ומגורים.

בחדר ארונות חשוב ליישם תכנון מדויק של כל ארון שיוצב

אל תנסו להטמיע ארון בחדר שאינכם מכירים (מטעם זאת שמדובר בבית חדש, למשל), להטמיע מגירה, שידה וכד' ואז לבוא לחנות הארונות ולשאול "איזו מידה של ארון תתאים לכאן"? במקום זאת, אל תשימו עדיין אף ארון בחדר, כנסו אליו והתחילו לתכנן איפה יוצב כל ארון. ניתן גם להביא מעצב פנים שיבדוק אתכם, ויזהה בעיות כמו פתיחת דלת של ארון שתתנגש בדלת אחרת, וכד'. הוא יציע עצות למניעה של בעיות אלו.

בחדר מגורים חשוב לבחור ארון שיתאים לגודלו ולאופיו

מבחינת גודל החדר, חשוב לקחת מידות של גובה ורוחב. מבחינת אופן הצבת הארון, ניתן להטמיעו בתוך הקיר עם חציבה או פשוט להניח אותו ליד הקיר, ללא החציבה. יש להביא מומחה ארונות שיבדוק אם ניתן לחצוב לכם בקיר. במידה וניתן, כדאי לכם ללכת במתווה זה ולחסוך 1.5-2 מ' של מקום פנוי בממוצע בחדר. מבחינה עיצובית חשוב להיצמד לעיצוב של יתר דוממי החדר: שידות, מגירות, דלת הכניסה והחלונות בחדר. אתם תזהו מיד כי ישנה איזושהי רציפות עיצובית, ולכן הארון צריך להשלים רצף זה כדי להיות מתאים.

בחירת הפרזול של הארון

עוד נושא מאד חשוב הוא בחירה נכונה של פרזול ארונות ומערכת הצירים שלו. חשוב לוודא שכל הרכיבים הללו שייכים לחברות המותג המפורסמות בתחום זה, ולא להתפשר על פרזול שאינכם מכירים. פרזול וצירים מהחברות המובילות מכסה אתכם, בדרך כלל, מבלאי שלהם באופן כמעט ודאי.